Gemeente Gemeente Hove

Programma & tickets cultuurseizoen 2026-2027 Hove

De cultuurhuizen van de Zuidrand - Aartselaar, Edegem, Hove, Kontich, Lint en Mortsel - staan klaar voor een sprankelend seizoen 2026-2027!

Laat je verrassen door een rijk aanbod aan theater, muziek, film, comedy en zoveel meer. Noteer alvast donderdag 11 juni in je agenda, want dan gaat de gezamenlijke ticketverkoop van start.

Benieuwd naar wat het najaar en de rest van het nieuwe cultuurseizoen voor jou in petto heeft? Ontdek het programma via www.dezuidrand.be! Hieronder alvast de festiviteiten en concerten in Hove.

Wij zoeken nog vrijwilligers voor onze twee eerste events van het nieuwe seizoen Film in het Bos en Hove Feest! op 10 en 11 juli! --> Vrijwilligers gezocht

 

10 juli 2026: Film in het Bos (Radioman)

Een gratis filmvoorstelling in de tuin van het gemeentehuis vanaf 22u (Geelhandlaan 1, 2540 Hove). Eet- en drankstandjes worden voorzien. Gratis water voor wie een eigen drinkbeker meebrengen. Best je eigen dekentje of stoeltje meebrengen. Een zaklamp en muggenmelk kunnen eventueel ook handig zijn. Kom bij voorkeur met de fiets of te voet.

Meer info

 

11 juli 2026: Hove Feest

Een feest ter gelegenheid van het Feest van de Vlaamse Gemeenschap van 16u t.e.m. 24u (Geelhandlaan 1, 2540 Hove). Gratis toegang, drank- en eetstandjes betalend.

Met optredens van Scaletta Kids, Bruur, DJ Handjesindelucht, Stef en de Kapellekens en DJ Risum.

 

28 & 29 augustus 2026: ZomerEndFeesten 

Vanaf vrijdag 28 augustus om 16u gaat Hove weer 2 dagen los tijdens de ZomerEndFeesten. Maak je klaar voor de leukste feesten van het jaar! 

Braderij * kermis * gratis optredens * rommelmarkt * shopping * kinder- en straatanimatie
 
Bekijk hier de foto's van de ZomerEndFeesten van vorig jaar op vrijdag en zaterdag
 

 

17 september 2026: Nils De Caster en Sara De Smedt

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Nils De Caster & Sara De Smedt

Eén akkoord. Twee keer zes snaren. Neen, drie. Twee stemmen. Eén bas. Eén pedal steel. En één paar brushes. Meer hebben Nils De Caster en Sara De Smedt niet nodig om de toon te zetten op hun nieuwe plaat 'Take This Stone'.

De ragfijn gefraseerde gitaren vervlechten zich, de stemmen kronkelen verleidelijk om elkaar heen. Je ziet ze zo voor je zitten spelen, de muzikanten, op de 'porch', met een glas binnen handbereik, ergens in de heuvels, op een zwoele zomeravond bij een ondergaande zon. Het hadden de Appalachen kunnen zijn. Maar even goed het terras van een
café in de Vlaamse Ardennen

 

8 oktober 2026: Zsa Zsa Zsu

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Zsa Zsa Zsu

Weten jullie nog wie er onterecht verloor op het Eurovisiesongfestival in 1973? Welke band een internationale hit scoorde en zelfs het voorprogramma verzorgde van Jimi Hendrix? Welke stempel een marktkramer uit Zelzate naliet op de Belgische scene? Dit en veel meer over onze sterren van weleer. Zsa Zsa Zsu brengt hits van eigen bodem. Een unieke interpretatie van klassiekers in een Engelstalig jasje.

 

19 november 2026: Gust De Coster - Wit-lof from Belgium 2.0 

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove). Een ‘vernieuwde’ nostalgische trip langs de geschiedenis van de Belpop!

Tickets Gust De Coster

GUST DE COSTER is bij het grote publiek bekend van het populaire Radio 2 programma ‘Vrijaf’ uit de jaren ‘80. Hij lanceerde ook de term "Belpop" en de populaire radioreeks "Wit-Lof From Belgium".
 
Zijn muzikale lezing focust op de beginjaren van de Belpop in de jaren '80 toen vele nog steeds actieve Belgische bands en artiesten aan de oppervlakte kwamen. Een razend interessante periode in de Belgische muziekwereld waarbij hij op de eerste rij zat.
 
Verwacht je aan unieke verhalen en grappige anekdotes, beschouwingen en analyses, en dat alles gelardeerd met typische muziekfragmenten en exclusief beeldmateriaal van toen.
 
Boeiend van de eerste tot de laatste minuut, en op het einde quiz je mee voor een leuk Belpopgadget als trofee!

 

12 december 2026: Kindervoorstelling Boer & Broer

Om 14u30 in JOC Hove (Paul Van Ostaijenlaan 6, 2540 Hove). Voor kleuters + eerste en tweede leerjaar. Door Theater Spoor 6

Tickets Boer en Broer

Boer en Broer hebben hun handen vol op hun boerderij. Er is altijd wel wat te doen: werken op het veld, in de wei, de schuur of in de stallen. Het liefste verzorgen ze hun boerderijdieren. Maar op een dag loopt er iets mis. Koe Koek is nergens te bespeuren. Ze ligt niet in de wei. Ze staat niet in de stal. Waar kan die nu toch zijn? 
 
Boer en Broer gaan met hun tractor op zoek. Ze ontdekken dat er nog veel meer aan de hand is. Je kan het niet geloven maar het is echt waar, de dieren doen vandaag een beetje raar… 
 
Een gekke, vrolijke voorstelling voor kinderen die een handje willen toesteken op de boerderij en houden van liedjes zingen bij het werk.

 

14 januari 2027: Lowland Grace

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Lowland Grace

Een enthousiaste Belgische liveband uit de Antwerpse regio. Lowland Grace brengt pure muziek met passie en vakmanschap, gedreven door een pittige Americana groove. Ze geloven er vast in dat hun muziek een krachtig middel is om mensen te verbinden en ze onvergetelijke momenten te laten beleven!

 

10 februari 2027: Kindervoorstelling De Ridder die bang was in het donker

Om 14u30 in JOC Hove (Paul Van Ostaijenlaan 6, 2540 Hove). Voor kinderen van 4-10 jaar

Tickets De Ridder die bang was in het donker

Iedere morgen na het ontbijt gaat de kleine ridder William naar de ridderschool. Hoewel hij veel liever helemaal boven in zijn boom zit. Van daaruit kan hij alles goed zien. Ook het mooie kasteel daarboven op de berg, waar prinses Silvia woont. Met haar zou hij graag willen spelen maar dat mag niet. Daarom zien ze elkaar enkel 's nachts. Alleen heeft William een groot geheim... Hij is bang in het donker.

 

25 februari 2027: Sharing The Blues (vol.2)

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Sharing the Blues

Sharing the Blues, het succesvolle, muzikaal project rond Bruno Deneckere, Kathleen Vandenhoudt, Carlo Van Belleghem en Marcus Weymaere verlegt eerlijk en onbevangen de grenzen van rootsmuziek, country en blues met een diepe liefde voor songwriting. Deze topartiesten worden beschouwd als een van de sterkere liveacts in België, met hun heerlijke mix van veel goesting, gevoeligheid en humor en, bovenal, hun aanstekelijke echtheid. Belgicana op z'n best!

 

25 maart 2027: Alfama String Quartet (Zuidrand Klassiek)

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Alfama String Quartet

"Strijkers in dialoog": een verfijnde avond kamermuziek met drie eestercomponisten.

Van de elegante helderheid van Joseph Haydn, via de lyrische intensiteit van Giacomo Puccini, tot de kleurrijke klankwereld van Maurice Ravel: dit programma laat het strijkkwartet in al zijn facetten schitteren. Een boeiende reis tussen traditie, emotie en vernieuwing.

 

20 mei 2027: Barbara Dex

Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).

Tickets Barbara Dex

Barbara Dex is een gevestigde naam in de Vlaamse muziekwereld en wordt beschouwd als een van de meest gewaardeerde zangeressen van haar generatie.

Met haar krachtige stem en muzikale veelzijdigheid weet ze elk genre overtuigend te vertolken: van ingetogen Nederlandstalige ballades over krachtige gospelnummers tot stevige countryrock.

Haar podiumprésence en warme persoonlijkheid maken haar geliefd bij elk publiek. Of het nu met haar eigen band is of als gastzangeres van een klein of groot orkest, Barbara Dex betovert en raakt. Altijd.

Gepubliceerd op  wo 10 jun 2026