Laat je verrassen door een rijk aanbod aan theater, muziek, film, comedy en zoveel meer. Noteer alvast donderdag 11 juni in je agenda, want dan gaat de gezamenlijke ticketverkoop van start.
Benieuwd naar wat het najaar en de rest van het nieuwe cultuurseizoen voor jou in petto heeft? Ontdek het programma via www.dezuidrand.be! Hieronder alvast de festiviteiten en concerten in Hove.
Wij zoeken nog vrijwilligers voor onze twee eerste events van het nieuwe seizoen Film in het Bos en Hove Feest! op 10 en 11 juli! --> Vrijwilligers gezocht
10 juli 2026: Film in het Bos (Radioman)
Een gratis filmvoorstelling in de tuin van het gemeentehuis vanaf 22u (Geelhandlaan 1, 2540 Hove). Eet- en drankstandjes worden voorzien. Gratis water voor wie een eigen drinkbeker meebrengen. Best je eigen dekentje of stoeltje meebrengen. Een zaklamp en muggenmelk kunnen eventueel ook handig zijn. Kom bij voorkeur met de fiets of te voet.
11 juli 2026: Hove Feest
Een feest ter gelegenheid van het Feest van de Vlaamse Gemeenschap van 16u t.e.m. 24u (Geelhandlaan 1, 2540 Hove). Gratis toegang, drank- en eetstandjes betalend.
Met optredens van Scaletta Kids, Bruur, DJ Handjesindelucht, Stef en de Kapellekens en DJ Risum.
28 & 29 augustus 2026: ZomerEndFeesten
Vanaf vrijdag 28 augustus om 16u gaat Hove weer 2 dagen los tijdens de ZomerEndFeesten. Maak je klaar voor de leukste feesten van het jaar!
17 september 2026: Nils De Caster en Sara De Smedt
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
Tickets Nils De Caster & Sara De Smedt
Eén akkoord. Twee keer zes snaren. Neen, drie. Twee stemmen. Eén bas. Eén pedal steel. En één paar brushes. Meer hebben Nils De Caster en Sara De Smedt niet nodig om de toon te zetten op hun nieuwe plaat 'Take This Stone'.
De ragfijn gefraseerde gitaren vervlechten zich, de stemmen kronkelen verleidelijk om elkaar heen. Je ziet ze zo voor je zitten spelen, de muzikanten, op de 'porch', met een glas binnen handbereik, ergens in de heuvels, op een zwoele zomeravond bij een ondergaande zon. Het hadden de Appalachen kunnen zijn. Maar even goed het terras van een
café in de Vlaamse Ardennen
8 oktober 2026: Zsa Zsa Zsu
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
Weten jullie nog wie er onterecht verloor op het Eurovisiesongfestival in 1973? Welke band een internationale hit scoorde en zelfs het voorprogramma verzorgde van Jimi Hendrix? Welke stempel een marktkramer uit Zelzate naliet op de Belgische scene? Dit en veel meer over onze sterren van weleer. Zsa Zsa Zsu brengt hits van eigen bodem. Een unieke interpretatie van klassiekers in een Engelstalig jasje.
19 november 2026: Gust De Coster - Wit-lof from Belgium 2.0
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove). Een vernieuwde nostalgische trip langs de geschiedenis van de Belpop!
12 december 2026: Kindervoorstelling Boer & Broer
Om 14u30 in JOC Hove (Paul Van Ostaijenlaan 6, 2540 Hove). Voor kleuters + eerste en tweede leerjaar. Door Theater Spoor 6
14 januari 2027: Lowland Grace
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
Een enthousiaste Belgische liveband uit de Antwerpse regio. Lowland Grace brengt pure muziek met passie en vakmanschap, gedreven door een pittige Americana groove. Ze geloven er vast in dat hun muziek een krachtig middel is om mensen te verbinden en ze onvergetelijke momenten te laten beleven!
10 februari 2027: Kindervoorstelling De Ridder die bang was in het donker
Om 14u30 in JOC Hove (Paul Van Ostaijenlaan 6, 2540 Hove). Voor kinderen van 4-10 jaar
Tickets De Ridder die bang was in het donker
Iedere morgen na het ontbijt gaat de kleine ridder William naar de ridderschool. Hoewel hij veel liever helemaal boven in zijn boom zit. Van daaruit kan hij alles goed zien. Ook het mooie kasteel daarboven op de berg, waar prinses Silvia woont. Met haar zou hij graag willen spelen maar dat mag niet. Daarom zien ze elkaar enkel 's nachts. Alleen heeft William een groot geheim... Hij is bang in het donker.
25 februari 2027: Sharing The Blues (vol.2)
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
Sharing the Blues, het succesvolle, muzikaal project rond Bruno Deneckere, Kathleen Vandenhoudt, Carlo Van Belleghem en Marcus Weymaere verlegt eerlijk en onbevangen de grenzen van rootsmuziek, country en blues met een diepe liefde voor songwriting. Deze topartiesten worden beschouwd als een van de sterkere liveacts in België, met hun heerlijke mix van veel goesting, gevoeligheid en humor en, bovenal, hun aanstekelijke echtheid. Belgicana op z'n best!
25 maart 2027: Alfama String Quartet (Zuidrand Klassiek)
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
"Strijkers in dialoog": een verfijnde avond kamermuziek met drie eestercomponisten.
Van de elegante helderheid van Joseph Haydn, via de lyrische intensiteit van Giacomo Puccini, tot de kleurrijke klankwereld van Maurice Ravel: dit programma laat het strijkkwartet in al zijn facetten schitteren. Een boeiende reis tussen traditie, emotie en vernieuwing.
20 mei 2027: Barbara Dex
Om 20u15 in concertzaal Da Capo (Lintsesteenweg 1A, 2540 Hove).
Barbara Dex is een gevestigde naam in de Vlaamse muziekwereld en wordt beschouwd als een van de meest gewaardeerde zangeressen van haar generatie.
Met haar krachtige stem en muzikale veelzijdigheid weet ze elk genre overtuigend te vertolken: van ingetogen Nederlandstalige ballades over krachtige gospelnummers tot stevige countryrock.
Haar podiumprésence en warme persoonlijkheid maken haar geliefd bij elk publiek. Of het nu met haar eigen band is of als gastzangeres van een klein of groot orkest, Barbara Dex betovert en raakt. Altijd.
